Christine dhe Paddy McGuinness konfirmojnë ndarjen pas 11 vitesh martesë

-


Christine dhe Paddy McGuinness kanë konfirmuar se janë ndarë pas më shumë se një dekade martesë.

Çifti – të cilët kanë binjakët Penelope dhe Leo, nëntë vjeç dhe Felicity, gjashtë vjeçe, janë duke jetuar ende së bashku në shtëpinë e tyre, por kanë kërkuar kohë për lidhjen e tyre 11 vjet pas martesës.

Në një deklaratë të përbashkët, ata thanë: “Ne nuk kishim planifikuar ta ndanim këtë publikisht derisa të ishim gati, por pas mungesës së privatësisë që rrethon jetën tonë personale, kemi mbetur pa zgjidhje tjetër përveçse të sqarohemi”.

Foto: Shutterstock

Pak kohë më parë morëm vendimin e vështirë për t’u ndarë, por fokusi unë kryesor si gjithmonë është të vazhdojmë t’i duam dhe t’i mbështesim fëmijët tanë.

Ky nuk ishte një vendim i lehtë për t’u marrë, por ne po ecim përpara si prindërit më të mirë që mund të jemi për tre fëmijët tanë.

Foto: Instagram

“Ne do të jemi gjithmonë një familje e dashur, kemi një marrëdhënie të shkëlqyer dhe ende jetojmë të lumtur në shtëpinë tonë familjare së bashku”.

Prezantuesi i “Top Gear” u takua me Christine kur ajo po modelonte në një sfilatë mode në turneun e tenisit të Liverpool, përpara se të martoheshin në Thornton Manor në Wirral në 2011.
/Telegrafi/

Foto: Getty Images

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...