Mickoski ua ngreh veshët ASH-së dhe Besës

-

Shumica dërrmuese e qytetarëve, pa dallim etnie, janë për referendum, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Ai tha se ende nuk ka dëgjuar qëndrimin e opozistë shqipëtare por ai beson se pas mbështetjes gjatë votimit për, siç tha, një fletë në parlament, ka dilemë nëse janë fare në opozitë.

“Ose janë një variant rezervë apo një pishinë për anëtarët e qeverisë.
Këtu tashmë kam një dilemë se ku bëjnë pjesë. Për t’u identifikuar si opozitë duhet të dalin në publik me pikëpamje që do të kritikojnë qeverinë. Nëse ata mbështesin pikëpamjet e qeverisë, atëherë nuk e shoh se si mund ta identifikojnë veten si opozitë”, tha Mickoski.

Lideri i VMRO-DPMNE-së shtoi se shumica më e madhe e qytetarëve, gjë që e kanë treguar edhe sondazhet, janë pro referendumit sepse, siç tha ai, kjo është me rëndësi thelbësore për qytetarët.

Ai tha se qytetarët duhet të jenë të qetë sepse ruajtës të identitetit dhe të Kushtetutës janë deputetët e VMRO-DPMNE-së së bashku me disa deputetë të tjerë.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...