Në QKUK tregojnë për gjendjen e dy të plagosurve në Skenderaj

-

Një person ka mbetur i vrarë pas një mosmarrëveshje në fshatin Baks të Skenderajt, derisa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Gjendja shëndetësore, e dy personave që janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK është jashtë rrezikut për jetën.

Mjekja kujdestare në Klinikën Emergjente të QKUK-së, Dafina Basholli, ka thënë për Dukagjinin se gjendja e të plagosurve është stabile.

Sipas saj, njëri nga të plagosurit ka plagë në këmbë ndërsa tjetri në pjesën abdominale.

Pamje nga QKUK, foto kallxo.com

Njësitë e Policisë së Kosovës, aktualisht po qëndrojnë në QKUK, ku janë duke u trajtuar dy të plagosurit.

Ndërsa, ngjarja e së shtunës për Dukagjinin është konfirmuar nga zëdhënësja e policisë për rajonin e Mitrovicës, Fexhrije Pllana.

“Pas një mosmarrëveshjeje të shtunën, në fshatin Bask tre persona janë plagosur me armë zjarri. Fatkeqësisht, njëri prej tyre nuk u ka mbijetuar plagëve dhe ka ndërruar jetë”, tha Pllana.

Pllana shtoi se dy të plagosurit janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), për trajtim, dhe se janë jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkaq, sipas saj ende nuk dihen motivet e mosmarrëveshjes që shkaktuan vrasjen e një personi dhe plagosjën e dy të tjerëve.

Po ashtu, ngjarja është raportuar në Polici rreth orës 19:04.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...