Man. Junajtedi, te Salzburgu ka gjetur zëvëndësuesin e Ronaldos

-

Man. Junajted ka vazhduar me punë për të gjetur një zëvendësues të Kristiano Ronaldos, i cili është lidhur vazhdimisht me një largim nga “Old Trafford”, pasi kërkon të luajë në Ligën e Kampionëve.

Në këtë mënyrë drejtuesit e “Djajve të kuq”, kanë piketuar talentin e “Red Bull Salzburg”, Benjamin Sesko. Për sulmuesin e skuadrës austriake, Junajtedi duhet të mposht konkurencën e Njukasëllit, Bajern Munihut dhe Borusia Dortmundit.

Sesko, i cili vlerësohet me mbi 50 milionë euro, është një alternativë ndaj emrave të tjerë që kanë tingëlluar, si Entoni , të cilin Ten Hag e kishte te Ajaksi dhe Sasha Kalajxhiç nga Shtutgarti./abcnews.al

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...