Ndarja e Gruevskit nga Borkica, vetëm fiktive, për të shpëtuar pasurinë!?

-

Gazetari kontravers, Vasko Eftov, hedh edhe një “bombë” për Gruevskin. Në emisionin e tij “Në qendër” ka hedhur dyshime për prapavinë e ndarjes së ishçkryeminsitrit Nikolla Greuvskinga gruaja e tij Borkica.

Eftov ka theksuar se ku shkurorëzim”mund të jetë edhe një plan për shpëtimin e një pjese të pasurisë, pasi që rrezikohet nga konfiskimi”.

“Gruevski po përpiqet të shpëtojë një pjesë të pasurisë së vjedhur, kështu që banesat, rrogat, kompanitë dhe llogaritë bankare po synon ti transferojë tek Borkica, sepse është i vetëdijshëm se nuk ka mundësi të shpëtojë nga vendimet e gjykatës për sekuestrimin e pronës dhe as nuk ka ndërmend të kthehet në vend pasi tashmë vendi ka nisur negociatat me BE-në. Shikoni kur u shpall divorci, në ditën e hapjes së negociatave me BE-në, një simbolikë më e fortë se kjo nuk ka”, ka nënvizuar Eftov Ditë më parë magazini politik “Fokus” shkruajti se bashkëshortja e dytë e Gruevskit, Borkica, përmes gjyqit ka nisur procedurë për shkurorëzim.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...