Nga hapja e negociatave me BE deri te takimi me Blinken, cilat janë arritjet e MPJ?

-

Kreu i Diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në postimin e fundit në rrjetin social facebook ka numëruar sukseset e Ministrisë së Punëve të Jashtme, vetëm në gjashtë muajt e fundit.

“Disa nga rezultatet e 6 muajve të fundit të ministrisë së jashtme:
1. Filimi bisedimeve me BE pas 17 vite pritje
2. Marrëveshja me Bullgarinë
3. Dialogu strategjik MKD-USA me Sekretarin e shtetit Blinken
4. Prespa Forum Dialogue – forumi më i madh rajonal
5. 100% harmonizim të politikës së jashtme me atë të BE-së”, ka shkruar ministri Osmani.

Lajmet e fundit

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...
- Advertisement -

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...

Mourinho nuk garanton qëndrimin te Roma

Jose Mourinho ishte totalisht i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në finalen e Ligës së Evropës ku pësoi disfatë...