Zjarre aktive ka në Tetovë dhe Strumicë

-

Dy zjarre janë aktive në vend, ndërmjet fshatrave të Strumicës, Trebiçino dhe Vasilevë dhe në Tetovë, ku digjet deponia. Ekipet e Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve – Tetovë (NJTZ) janë në terren, të cilët po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) bën të ditur se zjarri në Strumicë është në terren të paarritshëm, shkëmbor dhe kodrinor.

“Zjarri ka filluar dje në orët e vona të pasdites, ndërsa gjatë gjithë ditës së djeshme dhe deri në orët e vona të natës është shuar në mënyrë aktive nga NJZT Strumicë dhe organizata pyjore “Belasica”. Në orën 5 të mëngjesit ekipet janë sërish në terren, po punojnë dhe pritet që zjarri të shuhet gjatë ditës”, njofton QMK.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...