Cristiano Ronaldo publikon fotografi nga sauna, shfaq fizikun e tij muskuloz në Instagram


Cristiano Ronaldo tregoi frytet e regjimit të tij të fitnesit teksa publikoi në Instagram një fotografi i zhveshur në pjesën e sipërme.

Futbollisti 37-vjeçar shfaqi fizikun e tij të definuar në palestër në fotografinë bardh e zi ku shfaqet duke pushuar në një sauna, shkruan DailyMail.

Atleti kishte veshur pantallona të shkurtra me emrin e tij dhe shkroi një mbishkrim për përkushtimin e tij ndaj një jetese të shëndetshme.

Në mbishkrimin e fotografisë, Cristiano shkroi: “Genetika mban armën, stili i jetesës tërheq këmbëzën”.

Në fillim të kësaj jave, Cristiano ndau një vështrim në rutinën e tij të palestrës ndërsa publikoi një fotografi të tij duke bërë një stërvitje kryesore.

Ndërkohë, sulmuesi ka munguar në turneun parasezonal të skuadrës së tij Manchester United në Tajlandë.

Ronaldo më parë njoftoi se donte të largohej nga klubi pas një tjetër sezoni zhgënjyes pa një trofe, por postimi i ri në rrjetet sociale mund të sugjerojë se është gjetur një marrëveshje në Old Trafford.

Menaxheri i ri Erik ten Hag dhe lojtarët e tij zbarkuan në Tajlandë pa Cristiano Ronaldon dhe me vetëm një nënshkrim të ri me mbrojtësin Tyrell Malacia.

Klubi ende nuk e di nëse Ronaldo do të jetë në gjendje t’i bashkohet udhëtimit me katër ndeshje, 16-ditore në Tajlandë dhe Australi në një datë të mëvonshme mes pasigurisë për të ardhmen e tij në Old Trafford. /Telegrafi/