Moti sot

-

Moti në Maqedoni sot në mëngjes është me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare por i ngrohtë.

Pasdite dhe kah fundi i ditës do të jetë i paqëndrueshëm, në disa vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje të dendura shiu, shkarkime të forta elektrike, erëra të forta dhe kushte për breshër të izoluar.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 33 deri në 39 gradë.

UV indeksi do të jetë = 9.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të vogla, në orët e vona të pasdites dhe në mbrëmje do të ketë mot jostabil, me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 37 gradë.

Ditën e enjte prej mesditës, moti do të jetë i paqëndrueshëm, në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Më pas në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell, por në orët e pasdites me paraqitje të izoluar të vranësirave të paqëndrueshme, shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...