Shawn Mendes anulon pjesën e mbetur të turneut botëror për shkak të shëndetit mendor

-


Shawn Mendes njoftoi të mërkurën në mëngjes (27 korrik) se po anulon pjesën tjetër të turneut të tij për të vazhduar pushimin e shëndetit mendor.

“Siç e dini më duhej të shtyja javët e fundit të shfaqjeve pasi nuk isha plotësisht i përgatitur plotësisht”, filloi deklaratën e tij në rrjetet sociale këngëtari i “Treat You Better”.

“E nisa këtë turne i emocionuar që më në fund të kthehesha performancave live pas një pauze të gjatë për shkak të pandemisë, por realiteti është se nuk isha aspak gati për sa i vështirë do të ishte turneu pas kësaj kohe larg”, tha artisti.

Foto: Getty Images

Mendes, 23 vjeç, tha se pasi foli me ekipin e tij dhe një “grup të jashtëzakonshëm profesionistësh shëndetësorë”, ata arritën në përfundimin se ai duhet të marrë kohën për t’u rikthyer më i fortë.

Këngëtari i “Lost in Japan”, i cili pranoi se i është zemërthyer nga vendimi, tha se shpreson të rifillojë datat e turneut të tij pas një “kohe shumë të nevojshme pushimi”, por ndërkohë do të vazhdojë të regjistrojë muzikë të re për fansat e tij.

Foto: Shawn Mendes/Instagram

“…Unë premtoj se do të kthehem sapo të kem marrë kohën e duhur për t’u shëruar”, përfundoi ai mesazhin e tij.

Kjo vjen disa javë pasi ai fillimisht njoftoi se po shtynte turneun e tij, të njohur si “Wonder: The World Tour”. Turneu i tij filloi në Portland në qershor dhe ishte planifikuar të vazhdonte deri në gusht 2023.

Mendes gjithashtu aludoi për problemet e tij për shëndetin mendor në prill, kur u tha fansave se e kishte të vështirë të tregonte të vërtetën për veten e tij. /Telergafi/

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...