Asensio në listën e shitjes, e kërkojnë dy klube spanjolle

-

Marko Asensio nuk e ka vendin në njëmbëdhjetëshen e Real Madridit dhe as nuk pritet që ta ketë, ndaj është ndër më të spikaturit që do të dalë në këtë merkato verore. Pas komplikimit të largimit të tij në Angli ose Itali, në Spanjë lindin dy opsion, i cili ka Horhe Mendes duke punuar pa u lodhur për të gjetur destinacionin më të mirë për të.

Edhe pse si plan B, Betis dhe Atlétiko Madrid nuk mund të përjashtohen. Në rastin e skuadrës Verdiblanco, ata donin Seballos, por ky opsion ka qenë i komplikuar. Nëse del një sulmues, të mos harrojmë se ka oferta për Fekir dhe Borja Iglesias, është një nga opsionet në axhendë për të përforcuar anësorët. Betis po pret të shohë nëse lojtari do të rinovojë dhe kështu mund ta shtojë atë në huazim duke mbajtur një opsion blerjeje.

Një tjetër nga klubet që mund të befasojë do të ishte Atletiko. Kujtojmë se Markos Lorente është marrë tashmë vite më parë në një situatë të ngjashme me atë të Asensio.

Atletiko ende pret një ose dy shitje të lojtarëve sulmues dhe Çolo Simeone do të mirëpriste të kishte një krah të djathtë si lojtar i bardhë. 30 milionë euro do të ishte shifra magjike për të përfunduar operacionin, e zbatueshme vetëm nëse i shitet Morata, Korrea apo Griezmann./albeu.com

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...