Asnjë i vdekur dhe 1 mijë e 480 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

-

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave të IKSHPK-së të premtën e 29 korrikut ka njoftuar se Brenda 24 orëve të fundit 1 mijë e 480 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit asnjë qytetarë nuk ka vdekur nga COVID-19.

Numri i të shëruarve është 1 mijë e 435, ndërsa numri I rasteve aktive është 10 mijë e 684.

115 qytetarë janë vaksinuar Brenda 24 orëve të fundit. Me dozen e pare të vaksinës janë vaksinuar 903 mijë e 897 qytetarë, me dozen e dytë janë vaksinuar 824 mijë e 169 të tjerë, me dozen e tretë janë vaksinuar 104 mijë e 555 të tjerë dhe me dozen e katërt janë vaksinuar 1 mijë e 306 të tjerë.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen ngase ditëve të fundit është shënuar rritje e rasteve të reja me COVID-19, dhe vaksinimi sipas MSH-së, është dëshmuar të jetë mënyra më e mirë dhe më efikase për të parandaluar infeksionin nga COVID-19, format e rënda të sëmundjes dhe vdekjet nga COVID-19.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...