Fillimisht në formë huazimi, e pastaj si blerje përfundmtare

-

Renato Sançez do të jetë përforcimi i katërt i PSZH-së këtë sezon. Sipas “Ozogo”, portugezi ka qenë një objektiv transferimi për parisienët për një kohë të gjatë, dhe pasi Luis Kampos u emërua drejtor në klub, ishte e qartë se ishte vetëm çështje kohe që mesfushori të transferohej në “Parc des Princes”.

Ka qenë Kampos, ai që e solli Sanchezin te skuadra e Lille-s dhe tashmë ai do të jetë fajtori kryesor për transferimin e tij në Paris. Futbollisti fillimisht do të arrijë në formë huazimi dhe verën e ardhshme “shenjtorët” do të mund ta blejnë për 10 milionë euro.

Për Sançezin insiston edhe trajneri Kristof Galtier, i cili drejtoi Lille-n, kur kjo skuadër fitoi titullin e Ligës 1 sezonin e kaluar. Milani ishte gjithashtu objektiv i Sançez-it, por kampioni italian nuk mund t’i ofrojë kushte personale si PSZH-ja.

Lajmet e fundit

Bayern Munich i ofron super-kontratë Granit Xhakës

Granit Xhaka është me “valixhet” gati teksa përgatitet për të nisur një aventurë të re pas eksperiencës në Londër...

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...
- Advertisement -

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...