Grubi: Japim përkrahje maksimale, më 20 Gusht votohet për udhëheqësi më të përgjegjshme në Tetovë

-

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot bashkë me ministra e zëvendës ministra kanë qëndruar në Tetovë duke takuar kështu shtabin komunal dhe duke dhënë përkrahje maksimale për zgjedhjet komunale të 20 gushtit.

Bashkë me kolegët e ekzekutivit të Bashkimit Demokratik për Integrim takuam sot në Tetovë anëtarët e Shtabi Lokal Zgjedhor dhe bartësin e listës së këshilltarëve të BDI-së, Faton Ahmeti.
Ju shprehëm përkrahjen maksimale dhe qasjen tonë konstruktive për përmbushjen e të gjitha objektivave programore që janë zëri i kërkesave të tetovarëve.
Më 20 Gusht, Tetova voton për udhëheqësi më të përgjegjshme të këshillit që me përpikmëri do ti realizojë nevojat jetësore të tetovarëve.
Emrat e përzgjedhur të BDI-së si kandidatë për këshilltarë kanë kapacitetin e duhur dhe mbështetjen tonë të plotë për të qenë të suksesshëm në përgjegjësitë që i presin.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=601920274630828&set=pcb.601920527964136

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...