Grubi: Qeveria do të përkrahë investimet e 280 kompanive vendore

-

Zëvendëskryetari i Qeverisë, Artan Grubi ka njoftuar se Qeveria vazhdon të krijojë klimë pozitive të investimit duke mbështetur kompanitë e biznesit vendor.

Ai ka thënë se në seancën e sotme Qeveria morri vendim për të përkrahur investimet e 280 kompanive vendore

“Konform dispozitave të Ligjit për përkrahje financiare të investimeve të kompanive. Rreth 145.000 milionë euro, deri më tani rekord i mbështetjes financiare, janë të destinuara për të stimuluar efikasitetin dhe inovacionin prodhues, si dhe për hapjen e 3.500 vendeve të reja të punës në pesë vitet e ardhshme”, ka shkruar Grubi.

“280 kompanive që kanë hyrë në ciklin e investimeve prej 145 milionë euro t’ju ofrojmë përkrahje financiare konform dispozitave të Ligjit për përkrahje financiare të investimeve të kompanive.280 kontratat që do të nënshkruhen janë deri më tani rekord i mbështetjes financiare, për të stimuluar efikasitetin dhe inovacionin prodhues, si dhe për hapjen e 3.700 vendeve të reja të punës në pesë vitet e ardhshme”, ka shkruar Grubi.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...