Nënshkruhet kodeksi për zgjedhje fer dhe demokratike, Ahmeti: Të ruajmë dinjitetin e votuesit tetovar

-

Bartësi i listës së BDI-së për Këshillin e komunës së Tetovës, Faton Ahmeti sot ka nënshkruar kodeksin për zgjedhje fer dhe demokratike që pritet të mbahen më 20 Gusht të këtij viti.

Sot, përpara Komisionit Komunal Zgjedhor në Tetovë dhe bashkë me përfaqësuesit e listave për anëtarë të këshillit komunal në Tetovë që do të garojnë në zgjedhjet e 20 gushtit, nënshkruam kodeksin për zgjedhje fer dhe demokratike.

Verdikti dhe vota e qytetarit janë shtylla e parë mbi të cilën ndërtohet një shoqëri demokratike!

Bashkimi Demokratik për Integrim sot e 20 vite ka dëshmuar përkushtim të palëkundur në promovimin e vlerave demokratike, duke hartuar dhe implementuar politika shtetërore, që sot padyshim se reflektojnë edhe në rrafshin lokal.

Ta ruajmë dinjitetin e votuesit tetovar, dhe le të fitojnë më të mirët!

https://www.facebook.com/photo?fbid=443896104414743&set=pcb.443899164414437

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...