Rekonstruohet shkolla në Kamjan, Emshiu: Punojmë për kushte më të mira për nxënësit

-

Kryetari i komunës së Bogovinës, Besnik Emshiu sot ka qëndruar në fshatin Kamjan për të ndjekur nga afër punimet që bëhen në shkollën e fshatit, e që sipas tij nga muaji Shtator, nxënësit do të mësojnë në kushte më të mira.

Nxënësit në shkollën fillore “Sabedin Bajrami” të fshatit Kamjan nga muaji Shtator do të mësojnë në kushte më të mira, sepse po punojmë në rekonstrumin e objektit aktual.

Sot kam qëndruar në Kamjan për të parë nga afër punimet që po bëhen në shkollën e fshatit.

Investimi bëhet në bashkëpunim me Ministrinë për Arsim dhe Shkencë dhe përfshinë rekonstruimin e pamjes së jashtme, sanitarinë, renovim të kulmit, termoizolim dhe vendosje të pjesëve ndihmëse për persona me aftësi të kufizuar.

Projekte të ngjajshme nuk do të ndalojnë pasiqë do të vazhdojmë të punojmë dhe ofrojmë kushte më të mira për të gjithë nxënësit e komunës së Bogovinës.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...