Stuhia e shiut në Ferizaj, shkakton shumë dëme

-

Shiriti vazhdon të qëndroj ende në rrugë.

E vetëm pak metra më tutje edhe drunjët të cilët mbrëmë bllokuan aksin rrugor.

Është kjo rruga që lidhë Ferizajin e Nerodimen e ku shkaku i një stuhie që goditi këtë rajon mbrëmjen e 27 korrikut drunjët përeth rrugës u rrëzuan.

Ky nuk ishte dëmi i vetem që stuhia shkaktoi e ku brigada e zjarrfiksëve në Ferizaj intervenuan.

“Që gjendja mos të përseritet dhe të vije deri të një fatkëqësi, Komuna e Ferizajit po bënë seleksionimin e drunjëve të vjetruara për ti larguar”, ka thënë Zymri Krasniqi- Përgjegjës i Brigadës së Zjarrfiksëve në Ferizaj.

Ndërsa Skënder Kurti nga Komuna e Ferizajit që doli të enjtën për të parë nga afër gjendjen e rrugës, bëri të ditur dëmet që Ferizaj ka pësuar nga reshjet e të mërkurës.

“Përveq drunjëve nga furtuna u dëmtua edhe ndriqimi publik në këtë rrugë mjaft të frekuentuar”, ka thënë Skënder Kurti, përgjegjës për Emergjenca në Komunën e Ferizajit.

Në përpjekje për të evituar rrëziqet gjatë ditës në këtë pjesë u larguan edhe drunjët e tjerë të cilet sipas ekspertëve mund të paraqesin rrezik.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...