Azeti sjellë me aeroplan privat në Kosovë disa prej fansave të tij më besnikë

-


Reperi i njohur shqiptaro-gjerman, Azet ka bërë një gjestë falënderues për disa prej fansave të tij më besnikë.

Ai ka përzgjedhur një grup prej 20 personash për t’i sjellë nga Gjermania në Kosovë për një qëndrim dyditor në vendin tonë.

Kjo përzgjedhje e tyre është bërë përmes Instagramit, të cilët duhej të arsyetonin se pse duhej të ishin në mesin e atyre që do të  fitonin këtë eksperiencë.

Foto: Azet/Instagram

Përveç fansave shqiptarë në këtë grup kishte dhe nga ata gjerman, kjo për arsye që ata të njihen me kulturën dhe për të thyer edhe disa paragjykim që ata mund ti kenë.

Ndërsa reperi në deklaratën e tij për emisionin ‘Prive’ lidhur me këtë ngjarje tha se gjatë gjithë vikendit ata do të jenë së bashku duke vizituar pjesë të ndryshme të vendit.

Foto: Screenshot/YouTube

Ndërkohë, edhe menaxhmenti i Azetit u shprehën se ata kanë mirëpritur këtë iniciativë të reperit, e sidomos për faktin që disa shtetas gjerman do të kenë mundësinë të vizitojnë dhe njihen me Kosovën.

Ndërkohë, Azet po vazhdon të jetë i angazhuar me mbrëmje muzikore dhe në të njëjtën kohë po shijon suksesin e këngës “Karussell” që solli në bashkëpunim me reperin Zuna. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...