Edhe VMRO në Tetovë e dëshpruar nga Bilall Kasami: Tetovarët presin projekte konkrete

-

Dy ditë para fillimit të kampanjës për zgjedhjet e parakohëshme lokale për anëtarë të këshillit që pritet të mbahen më 20 Gusht, VMRO-DPMNE ka mobilizuar rradhët e saj duke synuar të risë numrin e këshilltarëve në më shumë se pesë mandate.

“Po jemi gati dhe po bëjmë përgaditjet e fundit për të dalë sa më mirë në këto zgjedhje, populli dhe Tetovarët presin gjëra konkrete dhe ne si VMRO kemi dëshmuar këtë edhe më herët për Tetovarët, madje edhe për shqiptarët. Ju kujtohen vërshimet dhe shumë ngjarje të tjera në Tetovë qytetarët zgjidhjen kanë gjetur teke ne dhe në këto zgjedhje do të arimë në shtatë mandate, për këtë jemi të sigurtë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...