Kolona te gjata për të dalë nga Kosova, me shumë se 2 ore pritje

-

Më 30 korrikut të vitit 2022 në  pikat kufitare të Kosovës është një fluks i madh i veturave, pasi shumë mërgimtarët të cilët duket se po kthehen në vendet e tyre, pasi pritjet më të gjata janë në dalje.

Të dhënat janë të orës 8:00 të ditës së sotme.

Pritje  për të dal nga Kosova në pikën kufitare të  Jaranisë  janë afërsisht dhjetë minuta e kolona me automjetet është afërisht deri në 50 metra.

Për  të hyre në Kosovë  nga Pika Kufitare e Jerinës duhet pritur deri 20 minuta  është raportuar  se kolonat shkojnë rreth 70 metra të gjata.

Gjithashtu situata në kalimin kufitar të  Dheu i Bardhë, pritjet  në dalje janë rreth  40 minuta, ndërsa radha e kolonave shkon afërisht deri në 100 metra. Por të hyrë në Kosovë  radha e pritjes  është deri në 70 metra ndërsa pritjet deri në 35 minuta.

Ndërsa  në pika kufitare të  Muçibabës duhet që të pritur deri në në një orë për të dalë nga Kosova e kolona e automjeteve është rreth 800 metra. Por Situata është krejt ndryshe në hyrje, ku  pritjet janë deri në 45 minuta ndërsa radha e kolonave është 100 metra.

Situata ku duhet që të pritur me së gjati është pika kufitar e Merdarës në dalje janë deri në 150 minuta, ndërsa radha e automjeteve është një kilometër e gjatë . Ndërsa në hyrje radha e automjeteve është 70 metra ndërsa pritjet shkojnë deri në 10 minuta.

Lajmet e fundit

Bayern Munich i ofron super-kontratë Granit Xhakës

Granit Xhaka është me “valixhet” gati teksa përgatitet për të nisur një aventurë të re pas eksperiencës në Londër...

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...
- Advertisement -

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...