Leonardo DiCaprio dhe Martin Scorsese do të ribashkohen për herë të gjashtë për filmin e ri “The Wager”

-


Bashkëpunëtorët e shpeshtë Leonardo DiCaprio dhe Martin Scorsese do të ribashkohen përsëri për një adaptim të romanit “The Bat: A Tale of Shipwreck, Mutiny, and Murder”.

Deri më tani Leonardo dhe Martin kanë punuar në pesë filma së bashku – duke e bërë këtë projekt të gjashtin e tyre.

Romani, i cili u shkrua nga David Grann, nuk ka dalë ende dhe aktualisht është planifikuar të dalë në prill të vitit të ardhshëm.

“The Wager”: Një përrallë e mbytjes së anijes, kryengritjes dhe vrasjes është vendosur në vitet 1740 dhe përqendrohet në një grup marinarësh që u bënë të famshëm për mbijetimin e një mbytjeje anijeje dhe zbarkimin në brigjet e Brazilit pasi kaluan kohë në një ishull të largët.

Përveç interpretimit dhe drejtimit të filmit, DiCaprio dhe Scorcese do të shërbejnë si producentë të filmit, shkruan DailyMail.

Data e publikimit të “The Wager” nuk është zbuluar ende për publikun. Dyshja e famshme fillimisht filloi bashkëpunimin gjatë prodhimit të vitit 2000 “Gangs of New York”.

Të dy vazhduan të ribashkohen për projektet: The Aviator, The Departed, Shutter Island dhe The Wolf of Wall Street.

Dyshja gjithashtu bashkëpunoi me mikun e vjetër të Scorcese, Robert De Niro, për filmin e shkurtër të vitit 2015, “The Audition”, ku luajti edhe Brad Pitt.

Regjisori dhe aktori janë duke u përgatitur për publikimin e filmit të tyre më të ri, “Killers of the Flower Moon”.

Veçoria bazohet në romanin e vitit 2017 me të njëjtin emër, i cili u shkrua gjithashtu nga Grann.

Filmi zhvillohet në vitet 1920 dhe përqendrohet në një hetim mbi vrasjet misterioze të disa anëtarëve të fisit Osage të amerikanëve vendas.

DiCaprio do të luajë si Ernest Burkhart, ndërsa De Niro, 78 vjeç, do të portretizojë blegtorin William Hale.

Gjithashtu do të shfaqen në filmin e ardhshëm Jesse Plemons, Brendan Fraser dhe John Lithgow.

Xhirimet e filmit filluan prillin e kaluar që u zhvilluan kryesisht në Oklahoma.

“Killers of the Flower Moon” aktualisht është planifikuar të dalë në vitin 2023. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...