Mediat, Enis Bardhi te Olimpiakosi për 4.5 mln euro

-

Skuadra e Olimpijakosit, mund të jetë destinimi për njërin ndër futbollistët më të mirë në Maqedoni, Enis Bardhin.

Lajmin e përcjellin mediumet spanjolle, të cilat raportojnë se transferimi i Bardhit te skuadra greke, do të kushtojë 4.5 mln euro, të cilat Olimpiakos do t’i paguajë menjëherë  3 mln euro, ndërsa 1.5 mln euro të tjera, do të shkojnë në konton e Levantes përmes bonuseve për një vit.

Paga e mesfushorit shqiptarë do të jetë rreth 700 mijë euro, që është 4 për qind më e vogël se ajo që ka marë te skuadra spanjolle.

Ndryshe Enis Bardhi ka marrëveshje me Levanten deri në vitin 2024, ndërsa te skuadra spanjolle erdhi në vitin 2017, nga skuadra e Ujpeshtit.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...