Meta i përgjigjet Ramës me një karikaturë

-

Ndaj deklaratës të Ramës i cili nëpërmjet një postimi në Facebook i cili ka reaguar duke thënë nëse ish-presidenti i vendit, Ilir Meta është personi që fshihet pas inicialeve I.M, i cili ka shërbyer si spiun për Sigurimin e Shtetit, ka kundër reaguar ish-presidenti Ilir Meta.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook ku ka thënë se Edi apo Edivin Rama, ka qenë karikaturisti i preferuari i Sigurimit të Shtetit.

“Ju përshëndes me këtë karikaturë të karikaturistit të preferuar të Sigurimit, Edi apo Edvin Rama..” ka shkruar Meta.

Foto e postuar në Facebook nga Ilir Meta, ku shihet një karikaturë që sipas tij ësht e Edi Ramës

Ai shtoi se kjo karikaturë e është përshtatur në  një shkrim të revistës “Në shërbim të popullit: me 10 tetor të viti 1983, dhe sipas tij kjo çuditërisht është porositur nga Sigurimi, ku flitet për heroizmin e një “Mata Hari’ shqiptare të quajtur Neta.

Revista ‘Në shërbim të popullit”

Kjo deklaratë e nga ish-presidenti erdhi vetëm pak pas deklaratës së keyrministrit Edi Rama ku ka reaguar sot për herë të parë për zhvillimet më të fundit lidhur me Autoritetit e Dosjeve, ku ish-presidenti Ilir Meta përflitet si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

Postimi i Ilir Meta në Facebook

 

Rama reagon ndaj personit me inicialet I.M i cili ka shërbyer si spiun për Sigurimin e Shtetit

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...