Meta i përgjigjet Ramës me një karikaturë

Ndaj deklaratës të Ramës i cili nëpërmjet një postimi në Facebook i cili ka reaguar duke thënë nëse ish-presidenti i vendit, Ilir Meta është personi që fshihet pas inicialeve I.M, i cili ka shërbyer si spiun për Sigurimin e Shtetit, ka kundër reaguar ish-presidenti Ilir Meta.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook ku ka thënë se Edi apo Edivin Rama, ka qenë karikaturisti i preferuari i Sigurimit të Shtetit.

“Ju përshëndes me këtë karikaturë të karikaturistit të preferuar të Sigurimit, Edi apo Edvin Rama..” ka shkruar Meta.

Foto e postuar në Facebook nga Ilir Meta, ku shihet një karikaturë që sipas tij ësht e Edi Ramës

Ai shtoi se kjo karikaturë e është përshtatur në  një shkrim të revistës “Në shërbim të popullit: me 10 tetor të viti 1983, dhe sipas tij kjo çuditërisht është porositur nga Sigurimi, ku flitet për heroizmin e një “Mata Hari’ shqiptare të quajtur Neta.

Revista ‘Në shërbim të popullit”

Kjo deklaratë e nga ish-presidenti erdhi vetëm pak pas deklaratës së keyrministrit Edi Rama ku ka reaguar sot për herë të parë për zhvillimet më të fundit lidhur me Autoritetit e Dosjeve, ku ish-presidenti Ilir Meta përflitet si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

Postimi i Ilir Meta në Facebook

 

Rama reagon ndaj personit me inicialet I.M i cili ka shërbyer si spiun për Sigurimin e Shtetit