Nis Botërori i hendbollit për kadete në Shkup

-

Qyteti i Shkupit, nga sot e deri më 10 gusht, do të jetë nikoqir i Botërorit të hendbollit për kadete, e cila do të zhvillohet në palestrat sportive “Jane Sandanski” dhe “Boris Trajkovski”.

Është Botërori i parë të moshave të reja, ku marrin pjesë 32 kombëtare, ndërsa kampione aktuale është Rusia, e cila nuk do të merr pjesë për shkak të sanksioneve nga IHF dhe EHF, pas konfliktit ushtarak në Ukrainë.

Tetë kombëtare do të debutojnë në këtë Botëror: Algjeria, Ishujt Faroe, Guinea, Islanda, India, Irani, Senegali dhe Zvicra.

Kombëtarja e Maqedonisë do të jetë në Grupin B, së bashku me kombëtaret e Iranit, Senegalit dhe Uzbekistanit, ku kadetet e Maqedonisë, shihen si favorite për vendin e parë në këtë grup.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...