Një vinç bie mbi një veturë në Gjilan, familjarët shpëtojnë pa lëndime serioze

-

E premtja ka qenë me një mot tipik për stinën e verës në Gjilan, por orët e mbrëmjes të një ditë më parë, nuk ishin kështu.

Shiu i rrëmbzeshëm bashkë me erëra të forta, shkaktuan jo pak dëme në këtë komunë.

Në rrugën “Lufta e Gjilanit 44” disa persona që gjendeshin me veturë afër një kantieri ndërtimi, morën lëndime pasi një prej makinerive për bartjen e materialeve ndërtimore, përfundoi mbi veturën e tyre.

Në rrezik kanë qenë edhe një familje me vajzën e tyre 7-vjeçare në Gjilan, që fatmirësisht kanë shpëtuar pa lëndime serioze, pasi një vinç ra mbi veturën e tyre, gjatë kohës kur kishte nisur shi e erëra të forta në këtë komunë. Inspektorati i Punës, pritet të nxjerrë një raport për të parë nëse bëhet fjalë për lëshime gjatë procesit të punës.

Gjendja e veturës pas rënies së vinçit

“Në këtë gjendje ka ardhur kjo veturë që mbrëmë kishte tre persona brenda, përpara se  të binte një vinq si pasojë e erërave të forta dhe shiut”.

Brenda saj gjendeshin një çift me vajzën 7-vjeçare të cilët po kalonin përmes kësaj rruge. Të njejtit janë dërguar në qendrën emergjente në Gjilan.

Në vendin e ngjarjes ekipi i televizionit ka takuar familjarët e të lënduarve që nuk kanë dashur të flasin para kamerës por prapa saj thonë se të dëmtuarit janë duke u trajtuar në shtëpi por ende në gjendje shoku.

Se janë jashtë rrezikut për jetë e ka konfirmuar edhe drejtori klinik i Spitalit të Gjilanit, Ukshin Ismajli.

Sipas Policisë, në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë zjarrëfikësit dhe Inspektorati i Punës.

Zëdhënësi i Policisë në Gjilan, Ismet Hashani ka thënë se Inspektorati, pritet që të nxjerrë një raport për të analizuar arsyet e rënien e vinçit, nëse bëhet fjalë për lëshime në proces të punës, raport që pritet të i përcillet Prokurorisë së Shtetit.

Përveç Gjilanit, me kushte të ngjashme atmosferike janë ballafaquar edhe disa komuna të tjera të vendit.

 

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...