Rezistenca shpall “NON GRATA” kabinetin e Bilall Kasamit

-

Bordi i lëvizjes Rezistenca në mbledhjen e saj të 5 në mënyrë unanime solli këtë vendim:

Shpallim persona NON GRATA (TË PA DËSHIRUAR) të gjithë kabinetin në komunë të Tetovës dhe udhëheqësit e sektoreve që nuk jetojnë e veprojnë në Tetovë por vin nga komunat tjera duke u punësuar në lidhje partiake e shoqërore të figurave udhëheqëse të L.B nga sekretari organizativ e kryetari i partisë, ata njerëz as që kan kontribuar edhe me një votë të vetme në zgjedhjet e fundit në Tetovë, dhe me tatimin e tetovarëve marin rogë e udhëheqin me finansat e tetovarëve me tokat tona duke bërë vlersimin e tyre me ujin tonë, rrugët tona e deri tek shtëpitë tona ku ata janë përgjegjës se a do të na legalizohen apo jo.

Është paftyrësi politike që Tetova me 80.000 banorë e udhëheqës i finansave të jet nga fshati Sedllarcë, shefi urbanizmit nga f.Pirok , shefi PR nga f.Miletinë, zv.drejtori JKP nga f.Sllatinë , etj etj etj kjo nuk tregon se Tetova nuk ka kuadro për të udhëhequr komunën e saj por personat në fjalë jan caktuar në mënyrë shoqërore sepse edhe në mënyrë partiake nuk janë caktuat pasi L.B nuk ka as antarë dege në Tetovë dhe pikërisht për këtë arsye që punësimet ti bëjnë ad hok sekretari organizativ i partisë me klanin e tijë që ti përdorin si të dëgjueshmit e tyre thënë më shkurt mish për top.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...