Stërvitej në rrugët e Parisit, makina përplas sportisten 25-vjeçare

-

Tsudoi Miyazaki, sportistja japoneze e trigarëshit not-çiklizëm-atletikë, ka ndërruar jetë pas një aksidenti fatal në rrugët e Parisit. 25-vjeçarja po stërvitej në rrugët e kryeqytetit francez duke pedaluar bashkë me dy çiklistë të tjerë.

Sipas policisë, Miyazaki ka humbur kontrollin dhe ka rënë në anën tjetër të korsisë duke u përplasur nga një makinë që po kalonte.

Tsudoi Miyazaki po përgatiteshe për Lojërat Olimpike “Paris 2024”, dhe lajmin për vdekjen e saj e bëri të ditur Federata Ndërkombëtare e Trigarëshit./abcnews/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...