Ylli belg i Lesterit, arrin marrëveshje me Arsenalin

-

Arsenali ka arritur marrëveshjen personale me Youri Tielemans, me këtë të fundit që ka pranuar të kalojë te “Topçinjtë” gjatë kësaj merkatoje. Mesfushori belg ka marrë vendim të largohet nga Lester Siti një vit para fundit të kontratës së tij me këtë klub.

Tielemans ka pasur paraqitje shumë të mira në edicionin e fundit ku në 50 ndeshje zyrtare ka shënuar shtatë gola e ka asistuar në pesë të tjerë. Mediat e ndryshme në Angli kanë raportuar se lojtari tanimë ka arritur marrëveshje personale me gjigantin anglez Arsenali. 24-vjeçari thuhet se është pajtuar për një kontratë afatgjate e cila do ta mbante atë në Londër deri në verën e vitit 2027.

Gjithnjë sipas mediave angleze, Arsenal tani do të filloj bisedimet me Lester Sitin për transferimin e belgut. “Dhelprat” vazhdojnë të kërkojnë 40 milionë euro për yllin belg, por Arsenali nuk është në gjendje të paguaj më shumë se 25 duke marrë parasysh që lojtari ka vetëm edhe një vit kontratë me klubin. /abcnews.al

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...