KF Renova, tërhiqet nga garat elitare në Maqedoni

-

Skuadra e Renovës ka konfirmuar se nuk do të jetë më pjesë e Ligës së parë Futbollistike të Maqedonisë.

Lajmi është konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Maqedonisë, tek e cila ka ardhur konfirmimi zyrtar se skuadra nga Xhepçishti do të tërhiqet nga garat elitare edhe pse ishin pjesë e shortit për sezonin e ri, që u hodh gjatë javës së kaluar.

Në njoftimin e Renovës nuk potencohet një arsye konkrete për vendimin radikal, veçse zyrtarizojnë tërheqjen nga garat.

Klubi Futbollistike “Renova” një kohë të gjatë luajti në elitën vendore, madje ka fituar titullin kampion në vitin 2010 dhe më vonë edhe Kupën e Maqedonisë  në vitin 2012, ndërsa ka regjistruar edhe 7-të pjesëmarrje në Kupat e Europës.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...