Majlinda Sulejmani imazhi i numrit të ri të “Kosovares”

-

Është plasuar numri i ri i revistes prestigjioze, “Kosovarja”.

Në kopertinen e këtij numri të “Kosovares”, gjendet shqiptarja e sukseshme në Zvicër, Majlinda Sulejmani, e angazhuar në fushën e mjeksisë, politikës dhe filantropisë.

“Kosovarja” e përshkruan Majlinden si femër shumë të zonjen, që i ka të gjitha dhe nuk jeton për epitete, për famë e lavdi.

“Punon fuqishëm në disa drejtime duke tentuar që gjithë potencialin e saj intelektual dhe njerëzor ta vë në shërbim të gjërave të mëdha e të mira. Është nga ato femra që sa i sheh këtu e sa atje, që nuk ndalen së punuari dhe se dita për to do të duhej të ishte 48 orë. Majlinda Sulejmani, shqiptarja e sukseshme e fushës së mjeksisë, politkës dhe shpirti human që nuk ndalon së qeni pranë atyre që kanë nevojë, shpalos jetën e saj në “Kosovare”.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...