Një i vdekur dhe 918 raste të reja me coronavirus

Një person ka vdekur dhe 918 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar përgjatë 24 orëve të fundit, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Pas testimit të 2,557 mostrave, bëhet e ditur se përqindja e rasteve pozitive është 35.90%.

Sipas njoftimit, në 24 orët paraprake janë shëruar edhe 1,401 pacientë.

Ndërkaq, raste aktive me coronavirus në Kosovë janë 9,926.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15 doza të vaksinës.