Pritje dhe kolona të gjata përsëri në kufi

-

Vazhdon të jetë prezent fluksi i madhi i veturave dhe njëherësh, edhe rradhët e gjata të pritjes në pikën kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdare.

Raporti i Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar për kolonat dhe pritjet e gjata në vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë.

Tek Dheu i Bardhë, kolona e veturave raportohet të jetë 700 metra në hyrje ndërsa rreth 200 metra më pak në dalje.

Që të dyja në afat kohor prej 1 orë pritjeje.

Ndërkaq në pikën kufitare Merdarë, pritjet për hyrje dhe dalje janë deri në 30 minuta.

Për dallim nga pika kufitare e Dheut të Bardhë, në hyrje nuk raportohet për kolonë të veturave kurse në dalje, kolona është 30 metra.

Pritja vazhdon në pikën tjetër kufitare Muçibabë.

Aty shënohen pritjet prej 40 minutash ndërsa gjatësia e kolonës së veturave është 500 metra.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...