Pritje dhe kolona të gjata përsëri në kufi

-

Vazhdon të jetë prezent fluksi i madhi i veturave dhe njëherësh, edhe rradhët e gjata të pritjes në pikën kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdare.

Raporti i Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar për kolonat dhe pritjet e gjata në vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë.

Tek Dheu i Bardhë, kolona e veturave raportohet të jetë 700 metra në hyrje ndërsa rreth 200 metra më pak në dalje.

Që të dyja në afat kohor prej 1 orë pritjeje.

Ndërkaq në pikën kufitare Merdarë, pritjet për hyrje dhe dalje janë deri në 30 minuta.

Për dallim nga pika kufitare e Dheut të Bardhë, në hyrje nuk raportohet për kolonë të veturave kurse në dalje, kolona është 30 metra.

Pritja vazhdon në pikën tjetër kufitare Muçibabë.

Aty shënohen pritjet prej 40 minutash ndërsa gjatësia e kolonës së veturave është 500 metra.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...