Sir Aleks Fergusoni, rikthehet te Mançester Junajtedi!

Sir Aleks Ferguson do të kthehet në rolin e këshillarit për çështje të përgjithshme te Mançester Junajtedi.  Këtë e ka konfirmuar edhe ”Daily Mail” duke raportuar se pos tij do të vijnë për herë të dytë edhe disa figura të tjera të njohura. Bëhet fjalë për David Gill dhe Brajan Robson,.

Ferguson është njëri prej trajnerëve më legjendar në Premier Ligë. Skocezi fitoi gjithçka me klubin nga Mançesteri deri në vitin 2013.