U përjashtua nga ekipi i volejbollit për shkak të fotografive provokuese, por Kayla Simmons gjeti një profesion fitimprurës

-


Dikur një volejbolliste premtuese, Kayla Simmons vendosi të hiqte dorë nga karriera e saj sportive në mënyrë që të ndiqte një punë që i sjell të ardhura shumë më të larta.

26-vjeçarja, e cila konsiderohej si sportistja me gjoksin më të bujshëm në Amerikë, e kuptoi se kishte sukses kur shpërndante fotografi provokuese në Instagram, ndaj mori një ftesë nga Playboy dhe tani punon për revistën e famshme.

Bukuroshja amerikane ishte përjashtuar edhe nga ekipi i kolegjit, pikërisht për shkak të fotografive lakuriqe.

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

“Ata thoshin se fotografitë që i publikoj, janë të papërshtatshme. Më kërkuan që ta fshija llogarinë time në rrjetet sociale”, ka deklaruar Kayla dhe pranoi se nuk donte ta bënte këtë.

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

“Incidenti në kolegj më dha disa mësime të vlefshme. Më është hequr e drejta për të luajtur sportin tim të preferuar. Pikërisht atëherë kuptova se nuk duhet t’i lini njerëzit e tjerë të ndikojnë në mënyrën se si duhet të ndiheni”, ka theksuar Simmons. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

(Foto: Instagram/kaylasimmmons)

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...