Vizita e kryeministrit spanjoll, Grubi: Po forcojmë bashkëpunimin politik dhe ekonomik në kohë të krizës energjike

-

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot bashkë me kryeministrin Kovaçevski dhe delegacionin qeveritar kanë pritur në vizitë kryeministrin spanjoll Pedro Sanchez Perez – Castejon.

Kryeministri spanjoll përgëzoi Qeverinë dhe qytetarët e vendit për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian, arritje që ka pasur gjithmonë përkrahjen e madhe të Spanjës, shkruan kështu Grubi.

Me kryeministrin Kovaçevski mirëpritëm sot delegacionin e lartë shtetëror nga Mbretëria e Spanjës, të kryesuar nga kryeministri Pedro Sanchez Perez – Castejon.

Kryeministri spanjoll përgëzoi Qeverinë dhe qytetarët e vendit për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian, arritje që ka pasur gjithmonë përkrahjen e madhe të Spanjës.

Mbesim të përqëndruar për të përforcuar bashkëpunimin bilateral politik dhe ekonomik, që është i një rëndësie të madhe në kohë të krizës globale energjetike dhe ekonomike.

https://www.facebook.com/photo?fbid=603158541173668&set=pcb.603158697840319

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...