Amber Heard detyrohet të shesë shtëpinë e saj në Kaliforni për t’ia paguar dëmshpërblimin Johnny Deppit


Dokumentet e pavulosura në gjykatë tregojnë se Amber Heard u largua nga një pagesë divorci nga Johnny Depp që mund të shkonte në dhjetëra miliona dollarë, ndërsa aktorja e sfiduar financiarisht ka vënë së fundmi në shitje shtëpinë në Kaliforni.

Dokumentet e parë nga Daily Beast zbulojnë se ylli i Aquaman, 36-vjeçare, injoroi udhëzimet nga ekipi i saj ligjor për të mos ndjekur Depp për paratë maksimale që i takonte pasi ata paraqitën kërkesën për divorc në 2016.

Ajo mund të kishte kërkuar gjysmën e 33 milionë dollarëve të Deppit që ai bëri për xhirimet e “Pirates of the Caribbean”, pasi ai u realizua ndërsa ata ishin të martuar.

Foto: Getty Images

Por Heard zgjodhi të mos e bënte, dhe u shkroi atyre një e-mail duke thënë se ajo ishte ‘çuditërisht e vërtetë me fjalën (e saj), se kjo nuk ka të bëjë me paratë’.

Një gjykatës refuzoi të lejojë që ato prova të pranohen gjatë padisë së Depp për shpifje kundër Heard.

Ajo u urdhërua t’i paguante Depp një total prej 8.3 milionë dollarë pasi u shpall fajtore për shpifje, por thotë se nuk ka para të mjaftueshme për ta bërë këtë.

Foto: Backgrid

Tani, mund të ketë filluar të mbledhë disa nga ato para duke shitur shtëpinë e saj në Yucca Valley në shkretëtirën e Kalifornisë për njw milion dollarë, një fitim prej rreth 500 mijwdollarë për Heard, sipas TMZ.

Heard dyshohet se e bleu shtëpinë në vitin 2019 përmes një besimi anonim të lidhur me aktoren.

Foto: Backgrid

Ka spekulime për aftësinë e Heard për të mbuluar menjëherë dëmet, të cilat përfshijnë 10 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 350 mijw dollarë dëmshpërblim.

Ajo gjithashtu do të marrë 2 milionë dollarë nga Depp në një kundërpadi, duke i lënë asaj pak më shumë se 8 milionë dollarë për të paguar. /Telegrafi/

Foto: Reuters