Amber Heard detyrohet të shesë shtëpinë e saj në Kaliforni për t’ia paguar dëmshpërblimin Johnny Deppit

-


Dokumentet e pavulosura në gjykatë tregojnë se Amber Heard u largua nga një pagesë divorci nga Johnny Depp që mund të shkonte në dhjetëra miliona dollarë, ndërsa aktorja e sfiduar financiarisht ka vënë së fundmi në shitje shtëpinë në Kaliforni.

Dokumentet e parë nga Daily Beast zbulojnë se ylli i Aquaman, 36-vjeçare, injoroi udhëzimet nga ekipi i saj ligjor për të mos ndjekur Depp për paratë maksimale që i takonte pasi ata paraqitën kërkesën për divorc në 2016.

Ajo mund të kishte kërkuar gjysmën e 33 milionë dollarëve të Deppit që ai bëri për xhirimet e “Pirates of the Caribbean”, pasi ai u realizua ndërsa ata ishin të martuar.

Foto: Getty Images

Por Heard zgjodhi të mos e bënte, dhe u shkroi atyre një e-mail duke thënë se ajo ishte ‘çuditërisht e vërtetë me fjalën (e saj), se kjo nuk ka të bëjë me paratë’.

Një gjykatës refuzoi të lejojë që ato prova të pranohen gjatë padisë së Depp për shpifje kundër Heard.

Ajo u urdhërua t’i paguante Depp një total prej 8.3 milionë dollarë pasi u shpall fajtore për shpifje, por thotë se nuk ka para të mjaftueshme për ta bërë këtë.

Foto: Backgrid

Tani, mund të ketë filluar të mbledhë disa nga ato para duke shitur shtëpinë e saj në Yucca Valley në shkretëtirën e Kalifornisë për njw milion dollarë, një fitim prej rreth 500 mijwdollarë për Heard, sipas TMZ.

Heard dyshohet se e bleu shtëpinë në vitin 2019 përmes një besimi anonim të lidhur me aktoren.

Foto: Backgrid

Ka spekulime për aftësinë e Heard për të mbuluar menjëherë dëmet, të cilat përfshijnë 10 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 350 mijw dollarë dëmshpërblim.

Ajo gjithashtu do të marrë 2 milionë dollarë nga Depp në një kundërpadi, duke i lënë asaj pak më shumë se 8 milionë dollarë për të paguar. /Telegrafi/

Foto: Reuters

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...