Ndërron jetë ish ministrja e Jashtme, Ilinka Mitreva

-

Ka ndërruar jetë ish ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut Ilinka Mitreva.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur nga partia LSDM.

Mitreva ka qenë njëra ndër themelueset e partisë Social demokrate LSDM dhe deputete e po të njejtës parti dhe Ministre e Punëve të Jashtme.

Ajo u emërua për herë të parë në këtë pozicion në maj 2001, por dha dorëheqjen në nëntor 2001. Gjithsesi ajo u ri-emërua në nëntor 2002 dhe e gëzoi këtë pozicion deri në gusht 2006, kur qeveria e re hyri në zyra pas zgjedhjeve parlamentare.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...