Zbulohet se kush është favoriti i parë për titullin kampion në Seria A

-

Në prag të sezonit të ri në Serinë A, që nis fundjavën e ardhshme, me ndeshjet e turit të parë, janë përcaktuar edhe favoritët për të fituar “Scudetto”-n. Ashtu si vitin e kaluar, favoriti i parë për “scudetton” në prag të sezonit është skuadra e Interit. “Nerazzurrët” rikthejnë Romelu Lukakun, të përforcuar me Mikhtarjan, Onanën, Aslanin dhe Belanova, ndaj kanë sërish një ekip të kompletuar dhe një rotacion të fortë.

Menjëherë në vendin e dytë pas tyre, me pothuajse të njëjtat shanse, i jepen Juventusit. “Zonja e Vjetër” e solli Vllahoviqin vitin e kaluar, ndërsa këtë verë arriti të nënshkruajë me Pogba dhe Di Maria, kështu që është forcuar ndjeshëm.

Vendi i tretë i takoi kampionit aktual Milan. Mbrojtësi i fronit nuk pati një afat kalimtar shumë aktiv, solli Origi, Adli dhe është gati të nënshkruajë me De Ketelar.

Interesante, por me gjasë dhe e pritshme, në garë mund të përfshihen edhe Roma. Skuadra e Hoze Mourinjos solli Paulo Dibala dhe përmirësoi seriozisht cilësinë.

Vendi i pestë është rezervuar për Napolin dhe Elif Elmas, të cilët renditen përpara Atalantës dhe Lacios.

Sezoni i ri në Serie A nis më 13 gusht.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...