Brad Pitt tregon arsyen se pse vendosi të vishte një fund në premierën e filmit “Bullet Train” në Berlin


Brad Pitt dha një shpjegim të çuditshëm për veshjen e një fundi në premierën filmit “Bullet Train” në Berlin së fundmi.

Aktori 58 vjeç, zgjodhi një zgjedhje stili që binte në sy, teksa veshi një fund të gjatë deri tek gjuri për premierën e filmit të ri, shkruan DailyMail.

Ai mori një moment për të komentuar zgjedhjen e tij të guximshme të modës dhe zbuloi se çfarë e frymëzoi pamjen ndërsa ndoqi një premierë të “Bullet Train” në Los Angeles.

Brad i tha Revistës Variety: “Nuk e di! Ne të gjithë do të vdesim, kështu që le ta ngatërrojmë atë”.

Në premierën në Berlin, aktori i Hollywoodit e kishte kombinuar fundin me një bluzë rozë në një përpjekje për të kapërcyer vapën përvëluese në kryeqytetin gjerman.

Për aksesorë ai kishte zgjedhur një grup varësesh me shtresa.

Duke hedhur disa nuanca, Brad e përfundoi pamjen me një palë çizme të zeza, duke treguar tatuazhet e tij në këmbë.

Fituesi i çmimit “Oscar” luan në filmin me regji të David Leitch rolin e një vrasësi me kodin Ladybug, i cili kërkon të shkojë drejt, derisa të joshet për të marrë një çantë speciale në bordin e një treni me shpejtësi të lartë që shkon nga Tokio në Kioto.

Filmi emocionues ka gjithashtu në kastin e tij aktorë si: Joey King, Sandra Bullock, Aaron Taylor-Johnson, Logan Lerman, Michael Shannon, Zazie Beetz dhe Bad Bunny.

“Bullet Train” fillimisht ishte planifikuar për një publikim në prill të vitit 2022, por disa vonesa e kanë shtyrë atë në një datë tjetër publikimi më 5 gusht.

Filmi flet për pesë vrasës të cilët të gjithë përfundojnë në një tren plumbash që lëviz me shpejtësi nga Tokio në Morioka. Ka vetëm disa ndalesa në mes të cilat e bëjnë të pamundur ikjen.

Por me kalimin e kohës, vrasësit kuptojnë se punët e tyre janë të ndërthurura pasi të gjithë po shkojnë pas një çantë të çuditshme argjendi dhe përfundimisht shkojnë në gjueti për të zbuluar se kush qëndron pas planit.

Ndërkohë, askush nuk i beson njëri-tjetrit dhe të gjithë po shikojnë mbi supe në rast se bëhen shënjestër. /Telegrafi/