Celina bashkohet me Hadergjonaj, në kampionatin turk

-

Lojtari kosovar, Bersant Celina do të bëjë një tjetër lëvizje në karrierën e tij. Anëtari i kombëtares së Kosovës aventurën e tij do ta vazhdojë në Superligën e Turqisë, me skuadrën e Kasimpasha, bën të ditur gazeta ‘Nacionale’. Celina do t’i bashkohet lojtarit tjetër të Kosovës, Florent Hadergjonaj.

Kjo lëvizje e Celinës vjen pas një sezoni të kaluar te skuadra e Ipsuiç. Lojtari pritej të zyrtarizohej te skuadra turke gjatë javës së kaluar, por për disa arsye kjo lëvizje vonoi.

Tani, gjithçka është dakorduar mes palëve të përfshira. Celina do të luajë me fanellën e Kashimpasa sezonin e ardhshëm, në formë huazimi.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...