“Djajtë e Kuq”, nuk transferojnë “dëshirën” e teknikut holandez

-

Skuadra e Man. Juanjtedit kërkonte shërbimet e lojtarit të Ajaksit, i cili ishte një kërkesë e vetë teknikut të “Djajve të Kuq”, Erik ten Hag. Tekniku holandez kërkonte të kishte nën urdhrat e tij në “Old Trafford”, Entonin, por sipas raportimeve të fundit, tashmë “Djajtë e Kuq”, mendojnë për një tjetër lojtarë.

Sipas “Sky Sports”, Junajted nuk është pajtuar me Ajaksin me çmimin e kërkuar për shitjen e Entonit. Klubi holandez kërkoi 100 milionë euro për shitjen e 22-vjeçarit, shumë e cila është cilësuar si tejet e lartë nga “Djajtë e Kuq”.

Entoni, tani më shumë gjasë do të mbetet te Ajaksi, klub me të cilin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025. Ai ishte transferuar te klubi nga Amsterdami nga Sao Paolo në vitin 2020 për 15.7 milionë euro.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...