Grubi paralajmëron: Peace Festival më 13 gusht në Shkup

-

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi nëpërmes një statusi në rrjetet sociale ka njoftuar se me 13 gusht do të organizohet koncert në Shkup në vigjilje të shënimit të 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit.

Grubi ka shkruar se shënnimi i Marrëveshjes së Ohrit po evoluon me kohën.

Sipas tij, nga ky vit fillon traditë e re.

“Shkollë për rininë mbi vlerat e Marrëveshjes Paqësore të Ohrit dhe festival të përvjetshëm të paqës. Peace Festival vjen sivjet për herë të parë në Shkup për të gjithë qytetarët me synimin për të shëndëruar në një festival të madh për ta festuar barazinë, paqën, integrimin. Peace festival vjen me 13 gusht në Shkup dhe ju ftojmë të gjithëve që të bëheni pjesë.#PFD22 #PeaceFestival”, ka shkruar Grubi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=604286171060905&set=a.262689908553868

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...