Shkëndija, nëse kalon AIK-un do të sfidojë Fenerbahçen ose Sllovaçko-n

-

Skuadra e Shkëndijës mësoi emrin e kundërshtarit për garat e plej offit në Ligën e Konferencës, në rast se arrin që të eliminojë skuadrën e AIK-ut. Atje i pret fitues i përballjes në mes Fenerbahçes dhe skuadrës së Sllovaçkos.

Ndërkohë skuadra e FC Shkupit, në rast se eliminohet nga Shamrok Roversi, në turin e tretë të Ligës Evropa, do të vazhdojë garat në plej offin e Ligës së Konferencës.

Në këtë fazë të garave, do të takohet me fituesin e sfidës në mes Ballkanit nga Kosova dhe Klaksvikut nga Ishujt Faroe.

Ndeshjet e plej offit në Ligën e Konferencës, do të zhvillohen më 16 dhe 25 gusht.

The post Shkëndija, nëse kalon AIK-un do të sfidojë Fenerbahçen ose Sllovaçko-n appeared first on Alsat.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...