Struga Trim Lum-Pobeda, nis sezonin e ri në Ligën e Parë

-

Pas një pauze disa mujore, futbolli vendor do të rikthehet në Maqedoni. Me ndeshjen ndërmjet Strugës dhe Prilep Pobedës (e shtunë, 6 gusht), zyrtarisht filloi sezoni i ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë.

Skuadra nga Renova, ditë më parë zyrtarisht njoftoi se klubi nga Xhepçishti nuk do të jetë pjesë e garës, për këtë arsye sezoni 2022/23, Liga e Parë do të luhet me 11 klube.

Titullin e mbron FC Shkupi, ndërsa Pobeda dhe Sileksi janë anëtarë të rinj të Ligës së Parë. Nuk dihet ende orari i katër ndeshjeve të mbetura të turit të parë, pasi FC Shkupi dhe Shkendia kërkuan shtyrjen e ndeshjeve, për shkak të garave evropiane. Sezoni i ri në Ligën e Dytë të Futbollit, do të nis më 13 gusht

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...