Interi thyen rekordin për numrin e abonimeve në stadium

-

Dy javë pas fillimit të Serie A, ka një dëshirë të madhe për të të parë futboll, por mbi të gjitha një dëshirë të madhe për të qenë një tifoz besnik i ekipit.

Pas dy vitesh ndalim të detyruar për shkak të “Covid 19”, rikthimi në normalitet përfshin edhe mundësinë e shitjeve të biletave të sezonit, pra abonimet. Tifozët janë përgjigjur me nxitim duke siguruar abonimet që në momentin e parë.

Inter kryeson listën e shitjeve të abonimeve. Zikaltërit kanë shitur deri më tani 41 mijë abonime. Në vendin e dytë vijnë kampionët, Milani me 40 mijë abonime. Vendin e tretë ndodhet Roma me 36 mijë abonime dhe më pas Juventus dhe Lazio me nga 20 mijë e 200 abonime.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...