Liga e Parë nis sezonin me dy ndeshje të anuluara!

-

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë, do të nis sezonin e ri me dy ndeshje të shtyera. Skuadrat e FC Shkupit dhe Shkëndijës, për shkak të detyrimeve në garat evropiane, sfidat e javës së parë, do t’i zhvillojnë më vonë.

FC Shkupi dhe Shkëndija, gjatë ditës së enjte do të zhvillojnë ndeshjet e para të turit të tretë në Ligën Evropa, respektivisht Ligën e Konferencës.

Skuadra tetovare, përballjen ndaj Skopjes, do të zhvillojë më 17 gusht, ndërsa FC Shkupi sfidën në transfertë ndaj Tikveshit, do të zhvillojë më 7 shtator.

Ndërkohë me ndeshjen në mes Struga Trim Lum dhe Pobedës, të shtunën nis edicioni i ri i Ligës së Parë, ndërsa të dielën do të takohen: Sileksi-Rabotniçki dhe Akademia Pandev – Bregallnica. Të gjitha ndeshjet nisin në orën 17.00.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...