PSZH fiton garën me Milanin për mesfushorin portugez

Mediat franceze raportojnë se skuadra e PSZH-së ka fituar garën me Milanin për angazhimin e mesfushorin portugez te skuadra e Lille-s, Renato Sançes.

Dëshira e vet futbollistit ka qenë vetë vendimtare dhe kampionët e Francës, kanë bërë ofertën e duhur.

Kur i kanë mbetur edhe një vit kontratë, portugezi Sanches do të kalojë te PSZH dhe Lille do të përfitojë shumën e 15 milionë eurove si dëmshpërblim për prishjen e kontratës para afatit të skadimit të saj.