VIDEO / Alioski para stërvitjes së parë, mirëpritet nga kolegët me “Hoş geldin”

-

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski, ka zhvilluar stërvitjen e parë me Fenerbahçen. Alioski shkoi në Turqi me një huazim njëvjeçar nga Al Ahly i Arabisë Saudite. Ai shpreson të ketë një shans për të luajtur në ndeshjen e nesërme kundër Sllovaçkos, në ndeshjen e parë të eliminatoreve të turit të tretë në Ligën Europa.

Ditë më parë, mediat turke përcollën një video, ku futbollistët e tjerë të Fenerbahçes i dëshiruan mirëseardhje Alioskit te skuadra turke në gjuhën turke.

 

 

Xhani Alioski filloi karrierën e tij në Shafhauzen, para se të luajë në Lugano dhe Lids Junajted.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...