Vjollcë Berisha nga ASH thumbon fortë Bilall Kasamin: Për fajin tënd shkojmë në zgjedhje

-

Sekretari i Aleancës për Shqiptarët, Vjollcë Berisha ka deklaruar se zgjedhjet për këshillin komunal të Tetovës janë Suigeneris, që i bie se deri sot në historinë e Maqedonisë nuk ka pasur kurë zgjhedhje për këshill komunal ndaras shkruan Top24.

“Zgjedhjet për këshillin komunal janë Sui generis, unë kurë se mbaj mend që në Maqedoni ka pasur kësi lloj zgjedhjesh, që i bie se dikush bllokon, që i bie që prap kemi qenë pjesë e kalkulimeve, përshkak të kalkulimeve personale të një individi të një subjekti ne të shkojmë prap në zgjedhje që i bie se ne shumzohemi memzero. Mjaftë më bëtë kalkulime, kalkulime më nuk ka rinia do të ecë përpara dhe rinia do ta mer fjalën”, tha Vjollcë Berisha.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...